ART / Lithographs / Litographs in colors 12308023
nr 1230 8023
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
2 pcs, Dénes Perger (1934-2015), Sweden. Stockholm, Sweden, Humlegården & Smedsuddshamnen / Västerbron. Signed, dated 1985 respektive -94, sheet: 31x42 & 38x52, lösa Blad,
LITOGRAPHS IN COLORS, 2 st, Stockholm, Humlegården & Smedsuddshamnen / Västerbron. Signerad, daterad 1985 respektive -94, bladets mått: 31x42 & 38x52, lösa Blad
Dénes Perger, Swedish painter, born 1934, dead 2015.
600
SEK 300
Monday January 21 2019
at 18:28:42
6/1 09:45:09
- Thema-auction
Jan 21
Stockholm
Read more about Stockholm