KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688391
nr 1468 8391
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Sod Juan Le Pins, 1950. Signerad. Olja på pannå, 23x20, yttermått inklusive ram: 38x35 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:44:21
24/5 16:50:28
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter