KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688391

nr 1468 8391

Folke Jupiter

(1913-1979), Sverige

Oljemålning, Sod Juan Le Pins, 1950. Signerad. Olja på pannå, 23x20, yttermått inklusive ram: 38x35 cm

Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 18:44:21

24/5 16:50:28 1      Vinnande bud

Folke Jupiter

Läs mer om Folke Jupiter