KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036011
nr 403 6011
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Skog i Paris', signerad och daterad 1924, 25 x 18
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 3 april 2006
300 kr
650 kr
400 kr
550 kr
700 kr
ledande budet*
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason