KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12811196
nr 1281 1196
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Motiv från Nacka. Signerad, daterad -90. Olja på duk, 59x92 cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:16:33
14/10 19:11:33
Johan Kindborg
Läs mer om Johan Kindborg