ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5704137
*
nr 570 4137
Spegel
förgylld ram, 95x36
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2009
kl 17:53:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 19:04:57
1
100 kr
4/3 19:06:03
1
200 kr
6/3 08:42:27
2
450 kr
9/3 11:41:09
3
600 kr
9/3 16:03:59
4
600 kr
9/3 16:04:57
4
650 kr
9/3 16:53:31
3
Vinnande bud
9/3 16:54:11
3
justering av budtak
9/3 16:54:12
3
justering av budtak
9/3 17:43:14
5
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 570 4137
Spegel
förgylld ram, 95x36
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/3 19:04:57 | 1 | 100 kr |
| 4/3 19:06:03 | 1 | 200 kr |
| 6/3 08:42:27 | 2 | 450 kr |
| 9/3 11:41:09 | 3 | 600 kr |
| 9/3 16:03:59 | 4 | 600 kr |
| 9/3 16:04:57 | 4 | 650 kr |
| 9/3 16:53:31 | 3 | Vinnande bud |
| 9/3 16:54:11 | 3 | justering av budtak |
| 9/3 16:54:12 | 3 | justering av budtak |
| 9/3 17:43:14 | 5 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



