KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257597
*
nr 1425 7597
Erik Jensen
(1908-1986), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Erik Jensen, svensk målare född 1908 i Karlskrona, död 1986.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:44:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 02:04:34
1
350 kr
18/10 04:36:20
1
500 kr
18/10 20:27:30
2
1.100 kr
18/10 20:31:47
3
1.000 kr
18/10 20:31:47
2
1.100 kr (Budbetjänt)
18/10 20:32:16
3
1.300 kr
18/10 20:32:32
1
1.400 kr
18/10 20:33:46
1
1.700 kr
18/10 20:35:04
2
1.500 kr
18/10 20:35:04
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/10 20:37:27
2
1.700 kr
18/10 20:37:27
1
1.700 kr (Budbetjänt)
18/10 20:38:11
2
1.800 kr
18/10 20:39:16
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik jensen komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Erik Jensen
Erik Jensen, svensk målare född 1908 i Karlskrona, död 1986.
Läs om budbetjänten
nr 1425 7597
Erik Jensen
(1908-1986), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Erik Jensen, svensk målare född 1908 i Karlskrona, död 1986.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/10 02:04:34 | 1 | 350 kr |
| 18/10 04:36:20 | 1 | 500 kr |
| 18/10 20:27:30 | 2 | 1.100 kr |
| 18/10 20:31:47 | 3 | 1.000 kr |
| 18/10 20:31:47 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 18/10 20:32:16 | 3 | 1.300 kr |
| 18/10 20:32:32 | 1 | 1.400 kr |
| 18/10 20:33:46 | 1 | 1.700 kr |
| 18/10 20:35:04 | 2 | 1.500 kr |
| 18/10 20:35:04 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 18/10 20:37:27 | 2 | 1.700 kr |
| 18/10 20:37:27 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 18/10 20:38:11 | 2 | 1.800 kr |
| 18/10 20:39:16 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik jensen komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



