KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7753682
nr 775 3682
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Tusch, Birger Lundqvist (1910-1952), signerad, motivets mått: 26x26
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 september 2012
kl 17:57:36
1/9 01:29:04
100 kr
3/9 16:27:43
Birger Lundqvist
Läs mer om Birger Lundqvist