KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819243
nr 1481 9243
Helmer Avasalu
(1908-2000), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -48, Motiv från Tallin. Olja på duk, 44x39 cm, yttermått inklusive ram: 54x49 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 18:19:54
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Helmer Avasalu
Läs mer om Helmer Avasalu