KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658066
*
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:08:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 00:34:48
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Läs mer om Fritz Rosenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fritz rosenthal germany olja olja på duk oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Läs mer om Fritz Rosenthal
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 00:34:48 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk mÃ¥lare och dekorationsmÃ¥lare född 1870Läs mer om Fritz Rosenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fritz rosenthal germany olja olja på duk oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



