KONST / Litografier / Färgserigrafi 13185384
nr 1318 5384
Nicholas Krushenick
(1929-1999), USA
Färgserigrafi, Komposition. Signerad, numrerad 31/70, daterad 1967 (a tergo). Bladets mått: 65x50 cm, oramat löst blad
Nicholas Krushenick, amerikansk konstnär född 1929, död 1999.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 april 2020
kl 20:08:28
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Nicholas Krushenick
Läs mer om Nicholas Krushenick