KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11654534
*
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:12:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:04:24
1
100 kr
26/2 20:04:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 15:04:24 | 1 | 100 kr |
26/2 20:04:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08