KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154046
*
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2023
kl 18:38:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 17:01:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Jens Sinding Christensen
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 17:01:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk mÃ¥lare,Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51