KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029257
nr 1502 9257
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Oljemålning, Odling vid Seine. Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 14 november 2022
kl 18:35:21
Folke Bülow
Läs mer om Folke Bülow