KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778348
*
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:47:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 22:02:21
1
1.000 kr
6/2 23:40:42
2
700 kr
6/2 23:40:42
1
800 kr (Budbetjänt)
7/2 17:25:54
2
900 kr
7/2 17:25:54
1
1.000 kr (Budbetjänt)
8/2 19:39:24
3
Vinnande bud
8/2 19:41:19
1
1.700 kr
8/2 19:41:19
3
1.800 kr (Budbetjänt)
8/2 19:42:37
1
2.000 kr
8/2 19:42:37
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Olle Tandberg
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Läs om budbetjänten
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/2 22:02:21 | 1 | 1.000 kr |
| 6/2 23:40:42 | 2 | 700 kr |
| 6/2 23:40:42 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 7/2 17:25:54 | 2 | 900 kr |
| 7/2 17:25:54 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 8/2 19:39:24 | 3 | Vinnande bud |
| 8/2 19:41:19 | 1 | 1.700 kr |
| 8/2 19:41:19 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 8/2 19:42:37 | 1 | 2.000 kr |
| 8/2 19:42:37 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



