KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591435

nr 1359 1435

Folke Jupiter

(1913-1979), Sverige

Oljemålning, Paris. Signerad. Olja på pannå, 34x41 cm

Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.

måndag 9 november 2020
kl 19:38:40

Folke Jupiter

Läs mer om Folke Jupiter