KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591435
*
nr 1359 1435
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Paris. Signerad. Olja på pannå, 34x41 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 19:38:40
- Konstnär/Designer
Folke Jupiter
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Folke Jupiter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa folke jupiter frankrike fransk franska franskt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar paris svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Folke Jupiter
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Folke Jupiter
nr 1359 1435
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Paris. Signerad. Olja på pannå, 34x41 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Konstnär/Designer
Folke Jupiter
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Folke Jupiter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa folke jupiter frankrike fransk franska franskt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar paris svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



