SILVER & METAL / Silver / Värmeplatta 6583699
nr 658 3699
Värmeplatta
med värmare, nickel silver, early 20th century, length: 47,
med värmare, nysilver, Tidigt 1900-tal, längd: 47
100
SEK 1100
Monday September 27 2010
at 18:48:49
100 kr
200 kr
200 kr
250 kr
350 kr
6
850 kr
550 kr
750 kr
1.000 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.