KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385199
nr 1538 5199
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Oljemålning, "I Gryningen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 101x87 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 1 maj 2023
kl 18:15:20
3.000 kr
3.200 kr
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist