KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14624184
*
nr 1462 4184
Skulptur
Häst, Keramik. Höjd: 34 cm
Kondition: lagat öra, slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 20:17:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 03:07:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32
-
3372 Skulptur
Byst, gips. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:15
-
3309 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
3397 Skulptur
keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höj..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3445 Skulptur
Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12
-
3017 Skulptur
Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. FÃ¥gel, Upsala Ek..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:12
*
Skulptur
Kondition: lagat öra, slitage
nr 1462 4184
Skulptur
Häst, Keramik. Höjd: 34 cm
Kondition: lagat öra, slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 03:07:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:32 -
3372 Skulptur
Byst, gips. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:15 -
3309 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
3397 Skulptur
keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höj..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03 -
3445 Skulptur
Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12 -
3017 Skulptur
Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. FÃ¥gel, Upsala Ek..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:12