Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 13899563



*

nr 1389 9563


Ram

rokokostil, nutida, yttermått inklusive ram: 89x118 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 april 2021
kl 19:27:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/3 19:38:46 1      100 kr
4/4 13:03:38 2      200 kr
5/4 18:50:58 3      300 kr
5/4 19:03:46 4      300 kr
5/4 19:03:46 3      300 kr (Budbetjänt)
5/4 19:04:11 4      350 kr
5/4 19:10:23 4      500 kr
5/4 19:11:09 1      400 kr
5/4 19:11:09 4      450 kr (Budbetjänt)
5/4 19:12:10 1      500 kr
5/4 19:12:10 4      500 kr (Budbetjänt)
5/4 19:13:07 1      600 kr
5/4 19:14:11 4      700 kr
5/4 19:14:55 4      800 kr
5/4 19:18:04 1      800 kr
5/4 19:18:04 4      800 kr (Budbetjänt)
5/4 19:22:24 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:38
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:41
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:53
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:55
  • 8243 Dosa
    med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:13
  • 8005 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:40




Ladda ner broschyr