KONST / Litografier / Färglitografi 13139032
nr 1313 9032
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 mars 2020
kl 19:21:58
14/3 14:44:41
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman