KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14499053
*
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:09:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 17:24:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 17:24:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49