KONST / Litografier / Färglitografi 12023176
*
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 19:04:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 23:45:15
1
500 kr
10/9 17:11:24
2
1.000 kr
10/9 18:54:39
1
700 kr
10/9 18:54:39
2
800 kr (Budbetjänt)
10/9 18:54:59
1
1.000 kr
10/9 18:54:59
2
1.000 kr (Budbetjänt)
10/9 18:59:05
1
1.500 kr
10/9 18:59:23
2
1.300 kr
10/9 18:59:23
1
1.400 kr (Budbetjänt)
10/9 18:59:53
1
Vinnande bud
10/9 18:59:55
2
1.500 kr
10/9 18:59:55
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Läs mer om Albin Amelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albin amelin blommor blomsterstilleben blomstilleben färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albin Amelin
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 23:45:15 | 1 | 500 kr |
10/9 17:11:24 | 2 | 1.000 kr |
10/9 18:54:39 | 1 | 700 kr |
10/9 18:54:39 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:54:59 | 1 | 1.000 kr |
10/9 18:54:59 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:59:05 | 1 | 1.500 kr |
10/9 18:59:23 | 2 | 1.300 kr |
10/9 18:59:23 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:59:53 | 1 | Vinnande bud |
10/9 18:59:55 | 2 | 1.500 kr |
10/9 18:59:55 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Albin Amelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albin amelin blommor blomsterstilleben blomstilleben färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27