KONST / Ramar / Ram 10526001
*
nr 1052 6001
Ram
förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 67x72
Kondition: skadad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 19:05:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 11:28:32
1
2.000 kr
28/8 23:24:35
2
1.200 kr
28/8 23:24:35
1
1.300 kr (Budbetjänt)
28/8 23:24:48
2
1.500 kr
28/8 23:24:48
1
1.600 kr (Budbetjänt)
28/8 23:26:25
2
1.700 kr
28/8 23:26:25
1
1.800 kr (Budbetjänt)
29/8 16:43:52
3
3.200 kr
29/8 17:25:18
1
2.600 kr
29/8 17:25:18
3
2.800 kr (Budbetjänt)
29/8 17:25:47
1
3.200 kr
29/8 17:25:47
3
3.200 kr (Budbetjänt)
29/8 17:26:22
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1052 6001
Ram
förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 67x72
Kondition: skadad
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 11:28:32 | 1 | 2.000 kr |
28/8 23:24:35 | 2 | 1.200 kr |
28/8 23:24:35 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
28/8 23:24:48 | 2 | 1.500 kr |
28/8 23:24:48 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
28/8 23:26:25 | 2 | 1.700 kr |
28/8 23:26:25 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
29/8 16:43:52 | 3 | 3.200 kr |
29/8 17:25:18 | 1 | 2.600 kr |
29/8 17:25:18 | 3 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
29/8 17:25:47 | 1 | 3.200 kr |
29/8 17:25:47 | 3 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
29/8 17:26:22 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02