KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Fotogravyr 11465579
nr 1146 5579
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Fotogravyr, 'Mrs Cleveland', ur Karl Asplunds bok om Zorns etsningar (1920). Osignerad, plåtmått: 21,5x14 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
måndag 27 november 2017
kl 18:10:53
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn