KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9029432
*
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 19:31:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 18:46:19
1
700 kr
14/7 19:21:23
2
1.100 kr
14/7 19:23:15
1
900 kr
14/7 19:23:58
1
1.100 kr
14/7 19:24:31
1
1.300 kr
14/7 19:25:10
2
1.300 kr
14/7 19:26:30
1
Vinnande bud
14/7 19:26:37
2
1.400 kr
14/7 19:28:51
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 18:46:19 | 1 | 700 kr |
14/7 19:21:23 | 2 | 1.100 kr |
14/7 19:23:15 | 1 | 900 kr |
14/7 19:23:58 | 1 | 1.100 kr |
14/7 19:24:31 | 1 | 1.300 kr |
14/7 19:25:10 | 2 | 1.300 kr |
14/7 19:26:30 | 1 | Vinnande bud |
14/7 19:26:37 | 2 | 1.400 kr |
14/7 19:28:51 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08