KONST / Litografier / Färglitografi 13027043
*
nr 1302 7043
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 256/360, Utsikt från Södermalm, daterad -84. Motivet: 34x50 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:17:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 02:42:14
1
Vinnande bud
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från södermalm
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 1302 7043
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 256/360, Utsikt från Södermalm, daterad -84. Motivet: 34x50 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/1 02:42:14 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från södermalm
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



