KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16045169
*
nr 1604 5169
Gunnar HÃ¥llander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 19:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 15:14:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben med äpple svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:44
-
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:45
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:38
-
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:07
-
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:42
*
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
nr 1604 5169
Gunnar HÃ¥llander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 15:14:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar HÃ¥llander, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben med äpple svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:44 -
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:45 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:38 -
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:07 -
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:42