Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 13464051



*

nr 1346 4051


WOOD ENGRAVING

3 pcs, China/Japan. Signed. Subject: 38x25,


3 st, Kina/Japan. Signerade. Motivet: 38x25 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday September 7 2020
at 19:26:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/9 17:15:22 1      400 kr
2/9 14:54:08 2      350 kr
2/9 14:54:08 1      400 kr (Robot)
2/9 18:38:48 3      Vinnande bud
7/9 19:21:06 4      500 kr
7/9 19:21:07 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr