ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562003
*
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:48:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 17:57:08
1
100 kr
18/9 02:33:30
2
200 kr
18/9 17:44:47
1
350 kr
19/9 20:43:00
3
350 kr
19/9 20:43:00
1
350 kr (Budbetjänt)
19/9 20:43:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 17:57:08 | 1 | 100 kr |
| 18/9 02:33:30 | 2 | 200 kr |
| 18/9 17:44:47 | 1 | 350 kr |
| 19/9 20:43:00 | 3 | 350 kr |
| 19/9 20:43:00 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 19/9 20:43:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



