SILVER & METAL / Silver / Supsked 8192417
nr 819 2417
Supsked
silver, baroque. delvis förgylld. , length: 21,
silver, barock. delvis förgylld. , längd: 21
4000
SEK 4600
Monday April 8 2013
at 18:23:25
3.200 kr
3.600 kr
4.000 kr
4.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.