SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Uppläggningsbestick 6104002
*
nr 610 4002
Uppläggningsbestick
med benskaft, Pläter, sekelskifte 1900
Kondition: spricka
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 18:47:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 18:41:38
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: benskaft nysilver pläter silver uppläggningsbestick ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Uppläggningsbestick
Kondition: spricka
nr 610 4002
Uppläggningsbestick
med benskaft, Pläter, sekelskifte 1900
Kondition: spricka
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 18:41:38 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: benskaft nysilver pläter silver uppläggningsbestick ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41