Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 13429169



*

nr 1342 9169


WOOD ENGRAVING

Japan, efter Hiroshige Ando, 20th century. Subject: 21x34,


Japan, efter Hiroshige Ando, 1900-tal. Motivet: 21x34 cm


Estimate:

300

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday August 24 2020
at 18:36:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/8 09:56:16 1      100 kr
24/8 18:16:25 2      300 kr
24/8 18:18:27 1      200 kr
24/8 18:18:27 2      250 kr (Robot)
24/8 18:18:51 1      300 kr
24/8 18:18:51 2      300 kr (Robot)
24/8 18:19:31 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik hiroshige ando japan japansk linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr