KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11424593
*
nr 1142 4593
Svenerik Jakobsson
(f. 1934), Sverige
Carborundumetsning, , 1980, 268/300, bladets mått: 78x55 cm
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 18:55:28
- Konstnär/Designer
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Läs mer om Svenerik Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
Läs mer om Svenerik Jakobsson
nr 1142 4593
Svenerik Jakobsson
(f. 1934), Sverige
Carborundumetsning, , 1980, 268/300, bladets mått: 78x55 cm
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Konstnär/Designer
Svenerik Jakobsson
Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Ã…re.Läs mer om Svenerik Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



