Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11424593



*

nr 1142 4593


Svenerik Jakobsson

(f. 1934), Sverige


Carborundumetsning, , 1980, 268/300, bladets mått: 78x55 cm


Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 6 november 2017
kl 18:55:28



  • Konstnär/Designer

Svenerik Jakobsson

Svenerik Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1934 i Åre.

Läs mer om Svenerik Jakobsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar grafik svenerik jakobsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:54
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr