Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 16326367



*

nr 1632 6367


MIRROR

Victorian style. Height: 2000 cm, Width: 74 cm,


Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm


Estimate:

700

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Monday July 15 2024
at 20:59:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/7 08:16:40 1      300 kr
2/7 23:10:50 2      350 kr
10/7 11:07:23 3      400 kr
15/7 18:30:30 4      600 kr
15/7 19:48:36 5      500 kr
15/7 19:48:36 4      600 kr (Robot)
15/7 19:53:20 6      700 kr
15/7 20:22:14 4      800 kr
15/7 20:24:47 5      1.100 kr
15/7 20:42:53 3      1.000 kr
15/7 20:42:53 5      1.100 kr (Robot)
15/7 20:43:02 3      1.200 kr
15/7 20:46:28 5      1.300 kr
15/7 20:50:36 3      1.400 kr
15/7 20:51:10 3      1.500 kr
15/7 20:53:15 5      1.500 kr
15/7 20:53:15 3      1.500 kr (Robot)
15/7 20:54:41 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
  • 8291 MIRROR
    19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:03
  • 8195 MIRROR
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:18
  • 7027 MIRROR
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:12
  • 8125 MIRROR
    Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:07




Ladda ner broschyr