ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7753443
*
nr 775 3443
Spegel
diameter: 51
Utrop:
300 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2012
kl 18:06:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 22:20:49
1
150 kr
30/8 22:13:13
1
500 kr
31/8 13:03:39
2
1.900 kr
3/9 17:57:19
1
600 kr
3/9 17:57:40
1
700 kr
3/9 17:57:58
1
800 kr
3/9 17:58:10
3
1.000 kr
3/9 18:00:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 775 3443
Spegel
diameter: 51
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 22:20:49 | 1 | 150 kr |
30/8 22:13:13 | 1 | 500 kr |
31/8 13:03:39 | 2 | 1.900 kr |
3/9 17:57:19 | 1 | 600 kr |
3/9 17:57:40 | 1 | 700 kr |
3/9 17:57:58 | 1 | 800 kr |
3/9 17:58:10 | 3 | 1.000 kr |
3/9 18:00:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58