KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087147

nr 1408 7147

Kurt Ehrefelt

(1921-2010), Sverige

Oljemålning, Kurt Ehrefelt (1921-2010), Signerad, "Vaktavlösning". Olja på duk, 93x70, yttermått inklusive ram: 122x98 cm

Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 19 juli 2021
kl 18:30:29

Kurt Ehrefelt

Läs mer om Kurt Ehrefelt