KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11928282
*
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 19:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 08:07:42
1
300 kr
26/6 16:35:40
2
400 kr
2/7 19:35:56
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/6 08:07:42 | 1 | 300 kr |
| 26/6 16:35:40 | 2 | 400 kr |
| 2/7 19:35:56 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



