KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6161344
*
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 12:30:05
1
750 kr
13/12 17:54:17
2
750 kr
13/12 17:54:49
2
800 kr
14/12 17:55:43
3
Vinnande bud
14/12 18:15:14
4
900 kr
14/12 18:17:21
4
1.000 kr
14/12 18:18:09
4
1.300 kr
14/12 18:19:06
4
1.500 kr
14/12 18:20:32
4
1.800 kr
14/12 18:21:37
4
2.300 kr
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:14
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 12:30:05 | 1 | 750 kr |
13/12 17:54:17 | 2 | 750 kr |
13/12 17:54:49 | 2 | 800 kr |
14/12 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
14/12 18:15:14 | 4 | 900 kr |
14/12 18:17:21 | 4 | 1.000 kr |
14/12 18:18:09 | 4 | 1.300 kr |
14/12 18:19:06 | 4 | 1.500 kr |
14/12 18:20:32 | 4 | 1.800 kr |
14/12 18:21:37 | 4 | 2.300 kr |
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:14