KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344242
*
nr 934 4242
Oljemålning
Oidentifierad konstnär, Porträtt, signerad, 94x78
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:25:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 10:54:43
1
500 kr
12/1 17:40:55
2
150 kr
12/1 17:40:55
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 17:41:22
2
400 kr
12/1 17:41:23
1
450 kr (Budbetjänt)
12/1 17:41:50
2
700 kr
12/1 18:02:45
1
800 kr
12/1 18:11:45
3
900 kr
12/1 18:13:15
1
1.000 kr
12/1 18:16:57
3
1.100 kr
12/1 18:20:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4242
Oljemålning
Oidentifierad konstnär, Porträtt, signerad, 94x78
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 10:54:43 | 1 | 500 kr |
12/1 17:40:55 | 2 | 150 kr |
12/1 17:40:55 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:41:22 | 2 | 400 kr |
12/1 17:41:23 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:41:50 | 2 | 700 kr |
12/1 18:02:45 | 1 | 800 kr |
12/1 18:11:45 | 3 | 900 kr |
12/1 18:13:15 | 1 | 1.000 kr |
12/1 18:16:57 | 3 | 1.100 kr |
12/1 18:20:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30