Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12144457



*

nr 1214 4457


Matti Haupt

(1912-1999), Finland


Matti Haupt (1912-1999), Finland. Modell, signed, 23x23 ca,


MIXED MEDIA, Modell, Signerad, 23x23 ca


Matti Haupt, born 1912 i Saint Petersburg, dead 1999 in Helsinki, Finnish painter and sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday October 29 2018
at 18:40:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/10 16:06:45 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Matti Haupt

Matti Haupt, born 1912 i Saint Petersburg, dead 1999 in Helsinki, Finnish painter and sculptor.

Read more about Matti Haupt
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa europeisk finland matti haupt modell norden nordeuropa nordisk vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr