ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13746528
*
nr 1374 6528
Spegel
Oscar II, 77x36cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:14:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:34:49
1
Vinnande bud
25/1 16:04:49
2
600 kr
25/1 16:04:52
1
700 kr (Budbetjänt)
25/1 16:05:22
2
800 kr
25/1 16:05:22
1
900 kr (Budbetjänt)
25/1 16:08:24
2
1.000 kr
25/1 16:08:24
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/1 16:09:38
2
1.200 kr
25/1 16:09:38
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oscar ii spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1374 6528
Spegel
Oscar II, 77x36cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 09:34:49 | 1 | Vinnande bud |
| 25/1 16:04:49 | 2 | 600 kr |
| 25/1 16:04:52 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 16:05:22 | 2 | 800 kr |
| 25/1 16:05:22 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 16:08:24 | 2 | 1.000 kr |
| 25/1 16:08:24 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 16:09:38 | 2 | 1.200 kr |
| 25/1 16:09:38 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oscar ii spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



