KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15539237
nr 1553 9237
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv, Södermalm respektive Djurgårdsbron. Signerade. Akvarell, bildmått: 30x50 - 29x44 cm, yttermått inklusive ram. 45x65 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:51:30
26/7 13:00:34
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist