KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004413
nr 1700 4413
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, "Taffel med tavlor". Signerad, daterad 1937. Olja på pannå, 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:31:15
10/5 09:11:20
12/5 15:52:45
Hjalmar Strååt
Läs mer om Hjalmar Strååt