ART / Frames / Ram 5508144
*
nr 550 8144
Ram
Lenght: ()
sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37
Estimate:
100
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday November 3 2008
at 17:22:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/10 23:02:05
1
250 kr
30/10 20:41:34
1
350 kr
1/11 21:42:48
2
150 kr
3/11 13:20:49
3
250 kr
3/11 17:13:58
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 550 8144
Ram
Lenght: ()
sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday November 3 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/10 23:02:05 | 1 | 250 kr |
| 30/10 20:41:34 | 1 | 350 kr |
| 1/11 21:42:48 | 2 | 150 kr |
| 3/11 13:20:49 | 3 | 250 kr |
| 3/11 17:13:58 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24



