KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752072

nr 1475 2072

Attie Brahme

(1916-2003), Sverige

Oljemålning, Högalid. Signerad, daterad -58. Olja på duk, 28x55 cm, yttermått inklusive ram: 31x59 cm

Anna-Kristina (Attie) Brahme, svensk bildkonstnär född 1916, död 2003.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 20 juni 2022
kl 20:06:13

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Attie Brahme

Läs mer om Attie Brahme