Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9669153



*

nr 966 9153


WATERCOLOUR

archipelago scene, signerad A. B-k, 1896, 27x47,


skärgårdsmotiv, signerad A. B-k, 1896, 27x47


Estimate:

400

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday June 8 2015
at 20:10:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/6 20:09:01 1      150 kr
8/6 11:32:57 2      250 kr
8/6 12:23:58 3      1.100 kr
8/6 18:53:49 4      350 kr
8/6 18:53:49 3      400 kr (Robot)
8/6 19:36:05 4      500 kr
8/6 19:36:05 3      600 kr (Robot)
8/6 19:53:07 5      800 kr
8/6 19:53:07 3      900 kr (Robot)
8/6 19:53:56 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller b-k skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr