ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 10741498
*
nr 1074 1498
Ymnighetshorn
nysilver, höjd: 45 ca
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 18:06:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 21:21:25
1
150 kr
10/12 22:22:09
2
Vinnande bud
12/12 12:06:50
3
350 kr
12/12 12:06:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
*
Ymnighetshorn
Läs om budbetjänten
nr 1074 1498
Ymnighetshorn
nysilver, höjd: 45 ca
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/12 21:21:25 | 1 | 150 kr |
| 10/12 22:22:09 | 2 | Vinnande bud |
| 12/12 12:06:50 | 3 | 350 kr |
| 12/12 12:06:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10



