Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11208315



*

nr 1120 8315


Anders Wallin

(f. 1953), Sverige


signed, Anders Wallin (b. 1953), sheet: 47x60,


WATERCOLOUR, signerad, Anders Wallin (f. 1953), bladets mått: 47x60


Anders Wallin, Swedish painter, born 1953

Estimate:

800

Auction date:

Monday July 31 2017
at 19:17:20



  • Artist/Designer

Anders Wallin

Anders Wallin, Swedish painter, born 1953

Read more about Anders Wallin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr