KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 6561136
*
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:25:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:54:40
1
300 kr
13/9 19:15:38
2
450 kr
13/9 19:19:47
1
Vinnande bud
13/9 19:20:12
2
550 kr
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:54:40 | 1 | 300 kr |
13/9 19:15:38 | 2 | 450 kr |
13/9 19:19:47 | 1 | Vinnande bud |
13/9 19:20:12 | 2 | 550 kr |
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14