KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17262017

nr 1726 2017

Charles Sjöholm

(f. 1933), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 22 september 2025
kl 18:19:44

  • Tema
  • 22 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Charles Sjöholm

Läs mer om Charles Sjöholm